pef1plakatlow

Premiera filmów młodych. Trzy teledyski i dokument w sali multimedialnej Sokołowsko Laboratorium Kultury.
Filmowa sobota przedświąteczna.

Zapraszamy w sobotę 19 grudnia 2015 roku o godz. 14:00 do Sali Multimedialnej Sokołowsko Laboratorium Kultury mieszczącej się przy ul Różanej 2 w Sokołowsku (obiekt dawnego sanatorium Grunwald). Wydarzenie jest podsumowaniem Programu Edukacji Filmowej - Sokołowsko Laboratorium Kultury 2015. Organizatorem działań jest Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ. Program Edukacji Filmowej Sokołowsko Laboratorium Kultury 2015 jest współfinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach programu odbył się cykl wykładów, projekcji i warsztatów filmowych. Młodzież z Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamiennej Górze zdobywała wiedzę o powstawaniu filmów dokumentalnych i teledysków począwszy od zdobywania wiedzy teoretycznej na temat estetyki filmowej, poprzez pisanie scenariuszy, poznawanie sztuki organizacji filmowej, po realizację krótkich form filmowych.

Wśród wykładowców i instruktorów znaleźli się między innymi: autorka wielokrotnie nagradzanych dokumentów Lidia Duda, scenarzyści Maksymilian Nowicki i Kacper Wysocki z grupy Nowa Narracja ze Szkoły Filmowej w Łodzi, Irena Tarasow - reżyser, kostiumolog, scenograf, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Pokaz etiud warsztatowych to okazja do spotkania się z młodymi twórcami i zapoznania się z efektami ich wspólnej pracy, a także rozmowy na temat przebiegu projektu.

Wielkie podziękowania dla wspaniałej kadry nauczycielskiej - Pani Dyrektor Gimnazjum im. Krzysztofa Kieślowskiego w Mieroszowie Anny Kulińskiej, nauczycielek Bożeny Filipowskiej i Beaty Ostrowskiej oraz Pana Dyrektora ZSO w Kamiennej Górze Jacka Bruździaka.

IMG 0347 1   IMG 0370 1  
       
IMG 0338 1   IMG 0359 1  

 

Więcej informacji:
Iza - 660-316-316,
Maciej - 606-627-630.

Zapraszamy